5 dobrych zmian, które wprowadzę w 2024 roku

Rok 2024 będzie dla mnie czasem nowych wyzwań, ale również czasem, kiedy wprowadzę zmiany, które od dawna chodziły mi po głowie. Wszystko po to, by żyć pełniej, zdrowiej i z większą świadomością własnych potrzeb. Oto pięć dobrych zmian, które zdecydowałem się wprowadzić w bieżącym roku:

1. Więcej czasu dla siebie

To fundament mojej listy. W natłoku obowiązków zawodowych i codziennych spraw często zapominam o sobie. Moim zamiarem jest nadanie priorytetu momencie „tu i teraz”, chociażby przez codzienną medytację, czytanie książek lub po prostu przez chwilę ciszy z kubkiem ulubionej kawy. Zdrowa równowaga między pracą a życiem prywatnym jest dla mnie na wagę złota.

2. Wymiana samochodu na Mercedes C klasy W206

Po latach wiernie służącego mi Peugeota 508 przyszedł czas na zmianę. Nowy model Mercedesa C klasy W206 nie tylko zapewni wyższy standard komfortu jazdy, ale też stanie się odzwierciedleniem mojego osiągnięcia zawodowego i osobistego sukcesu. To nie tylko kwestia statusu – liczę na większą efektywność paliwową, nowoczesne technologie wspomagające bezpieczeństwo oraz przyjemność z jazdy.

3. Co drugi weekend w górach

Sudety, Karpaty, a może Alpy? Teraz każdy drugi weekend będzie czasem, kiedy wyłączam telefon i komputer, aby odnaleźć równowagę na szlaku. Ten regularny oddech od codzienności pozwoli mi nie tylko czerpać radość z wędrówki, ale także wzmacniać kondycję fizyczną i psychiczną.

4. Wrócę do wspinania

Wspinaczka zawsze dawała mi poczucie wolności i osiągnięcia. Po latach przerwy pora wrócić na ścianę i poczuć ponownie ten dreszcz emocji oraz adrenalinę. To również doskonały sposób na wzmocnienie mięśni i poprawę koordynacji, ale przede wszystkim na naukę pokory wobec gór i własnych ograniczeń.

5. Pojadę na wakacje cztery razy w roku

Każda pora roku ma coś wyjątkowego do zaoferowania, dlatego postanowiłem, że w każdym kwartale roku wybiorę się na wakacje. To będzie czas na regenerację, zwiedzanie, przygodę, a może i na nic-nierobienie na błękitnych plażach. Czy to będzie podróż z plecakiem, tydzień w narciarskim kurorcie, wypad do miasta pełnego zabytków czy leniwy odpoczynek przy oceanie – każda z tych wypraw napełni mnie nową energią i inspiracją.

Wprowadzenie tych pięciu zmian to dla mnie nie tylko obietnica samego siebie, ale plan działania, który pozwoli na lepsze wykorzystanie mojego czasu i potencjału. To szansa, by 2024 rok był przełomowy zarówno w rozwoju osobistym, jak i poszerzaniu horyzontów. Jesteśmy mistrzami własnego losu i czasem wystarczy kilka dobrze przemyślanych zmian, by poczuć radość z każdego nadchodzącego dnia.