Schudłem trenując z hantlami

Parę tygodni temu trafiłem na artykuł opisujący zalety treningu z hantlami. Mi, jako osobie wiecznie zabieganej, spodobał się pomysł treningu w domu z wykorzystaniem hantelków, które kupiłem sobie w trakcie pandemii. Myślałem że mając do dyspozycji wyłącznie dwa regulowane hantle i dwa „hexy” kupione w markecie nie zdziałam za wiele, a okazało się że to całkiem fajna, skuteczna forma treningu.

Zmiana nastawienia kluczem do sukcesu

W trakcie pandemii trenowałem skupiając się głównie na budowie siły. Mając do dyspozycji regulowane hantle 2×15 kg niewiele jednak udało się tej siły zbudować co mnie z kolei zniechęciło do dalszej pracy i efekt końcowy był taki, że w zasadzie niewiele potrenowałem a hantelki zbierały kurz.

Problemem było jednak nie to, że hantelki nie dawały efektów, tylko to, że oczekiwałem żeby zrobiły coś, do czego były zbyt lekkie: poprawiły moją siłę maksymalną ,a do tego brakowało już obciążenia.

Trafiłem na poradnik pokazujący możliwości trenowania z hantlami wykonując treningi FBW (Full Body Workout z Hantlami), i co okazało się strzałem w dziesiątkę. Trenując FBW, czyli wykonując na jednym treningu ćwiczenia zarówno na nogi jak i na górną część ciała uzyskałem naprawdę męczący i satysfakcjonujący trening, po którym może nie stałem się super silny, ale zacząłem faktycznie tracić wagę.

Niektóre ćwiczenia jakie znalazłem okazały się okrutne

Nie ograniczyłem się jednak do ćwiczeń z poradnika na wspomnianej wyżej stronie Zdrowie i Kondycja. Szukałem dalej, i trafiłem także na najokrutniejsze ćwiczenie świata: Devil Press.

Mało kto lubi burpeesy (padnij powstań), a tutaj oprócz Burpeesów na hantlach musimy jeszcze wyrwać je nad głowę. Jest to dobrze zilustrowane na poniższym wideo:

Devil Press z Hantlami

Jeśli myślicie że to jest proste, spróbujcie jednego z moich standardowych połączeń.

Pracując w EMOM’ie (czyli co minutę wykonujesz wymienione poniżej ćwiczenia, pozostała reszta czasu jest wolna) wykonaj:

  • 10 Devil Press
  • 25 Skoków na skakance

Pierwsza runda na hantelkach 12,5 kg jest nawet przyjemna, ale 5,6,8? morderstwo:)

Oczywiście jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z treningiem kondycyjnym z hantlami warto zacząć od mniejszej ilości Devil Pressów lub lżejszych hantli – tu wybór już należy do Was.